Cengiz Ünder Hız Kesmiyor..!

Sezon başında Başakşehir’den İtalyanın Roma takımına transfer olan Cengiz Ünder, kendisine ilişkin kaygılara son verdi.Daha önce aynı takıma giden Salih’in başarılı olmaması ve Arda Turan’ın çok iyi sürdürdüğü Atletico Madrid takımından transfer olduğu Barcelona’da tutunamaması henüz sıcaklığını korurken Cengiz ile alakalı bu kaygılar normal karşılanabilir.

Cengiz Ünder Hız Kesmiyor

Bu kaygılar yaşanırken 20 yaşındaki futbolcu Roma’ya intibak etmişti.Verona,Benevento ve Udinese maçlarında toplam 4 gol atıp 1 asist yaparak adından söz ettirmeyi başaran futbolcu için sıra Şampiyonlar Ligi maçına gelmişti.  Eski teknik direktörü Lucescu ile beraber  bu seviyede oynama alışkanlığı kazanan Shakhtar Donetsk ile deplasmanda karşılaşan Roma sahadan 2-1 yenilgiyle ayrıldı.Deplasmanda alınan 2-1 yenilginin tur için olumlu sayılabilecek bir skor olduğu söylenebilir.İtalya Serie A maçlarında takımı adına skor üreten Cengiz, Shakhtar Donetsk deplasmanında da takımını öne geçiren gole imza atmayı başardı.

İstikrar Sağlayacak mı?

Orada tutunabilir mi, şeklindeki sorular, bu kez acaba istikrarını sürdürebilir mi, sorusuyla yer değiştirdi. Cengiz Ünder hız kesmiyor, şu an için durum bu.

1997 Balıkesir doğumlu olan oyuncu, futbolcu yetiştirme konusunda bir hedef belirleyen Altınordu takımının dikkatini çektiğinde 16 yaşındaydı. Başakşehir bu yetenekli futbolcuyu 2016 temmuz ayında renklerine bağladı. Cengiz Ünder, sadece 1 sezon sonra yaklaşık 13 milyon euro karşılığında Roma takımına transfer oldu.

Cengiz Ünder’den ülke futbolunun beklentisi çok büyük.Büyük kulüpler 30 yaş üstü yabancılara milyonlarca euro harcayarak borç batağına girmişken, Altınordu, bu eksende nasıl değerlendirilir,ve onların yetişdirdiği Cengiz Ünder, benzeri kaç oyuncu yetiştirilebilir?

Her halükarda 30 yaş üstü yabancılara harcanan milyonlarca euronun bir kısmıyla üzerine yoğunlaşılacak 10 genç oyuncudan en az ikisinden belki bir Arda, bir Cengiz, olur mu diye uğraşmak çok daha az maliyetli değil mi? Üstelik 13 milyon euro bonservisi düşününce geri dönüşü olmasını da göz önünde bulundurmak koşuluyla akıllıca olduğu kesin.

İlgili Makale  NTV Spor Neden Kapanıyor ?

 

Futbol kulüplerinde yeni gelen yönetimin eski yönetimi eleştirmesi veya futbol programlarında saatlerce hakem konuşulması dışında yapılacak daha iyi şeyler mevcut.Resimdeki çocuğun Şampiyonlar Ligi seviyesinde bir oyuncu olması bizim futbol kulüplerimize ilham vermeli!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.