Cüneyt Çakır İngilizlerin Kabusu Oldu

Cüneyt Çakır İngilizlerin kabusu oldu. Rusya 2018 Dünya Kupası yarı final maçları geride kaldı. Hırvatistan-İngiltere maçının hakemi Cüneyt Çakır, sertliğe taviz verdiği gerekçesiyle İngilizler tarafından elenmelerine sebep olarak gösterildi. Maçın 68. dakikasında Perisic, golü atarken ayağı İngiliz defans oyuncu Walker’a temas ediyordu. Cüneyt Çakır, esas bu golü geçerli sayması nedeniyle İngiltere cephesinin yoğun eleştirilerine maruz kalıyor. Tabii burada Cüneyt Çakır için bir de Nani bagajı olduğu unutulmamalı!

Cüneyt Çakır İngilizlerin Kabusu Oldu

cuneyt-cakir-ingilizlerin-kabusu-oldu

İngiltere, 5. dakikada öne geçtiği Dünya Kupası yarı final maçında 68. dakikada Perisic’in golüne mani olamadı. 90 dakikası 1-1 biten maçın uzatmalarında ise Mario Mandzukic sahneye çıkarak finali belirledi: Fransa-Hırvatistan…

 

Maçın ardından İngilizler, Cüneyt Çakır’ın yönetimine tepki gösterdiler. Oyun boyu Hırvat futbolcuların sertliğine taviz vermekle suçladıkları Türk hakeme 2013 yılındaki Nani kırmızı kartı üzerinden de eleştiriler yapıldı. Hatırlanacağı gibi 2013 yılında Şampiyonlar Ligi, son 16 turunda Manchester United – Real Madrid maçında Nani’ye gösterdiği kart yanlış bulunmuş ve dolayısıyla Manchester’in elenmesinin baş sorumuşu olarak Cüneyt Çakır gösterilmişti. Çakır böyle bir bagajla çıktığı maçta sertliğe müsamaha gösterdiği konusunda çok sayıda eleştiri aldı.

cuneyt-cakir-ingilizlerin-kabusu-oldu

Independent haber sitesinde yer alan yazıda, “Cüneyt Çakır’dan beklenen şey sadece disiplini sağlamasıydı. 2013’te Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Manchester United – Real Madrid maçında Nani’ye gösterdiği kırmızı kart hafızalarda. O dönem Manchester United menajeri olan Sir Alex Ferguson’un büyük öfkesine rağmen, Çakır Nani’yi sert müdahalesi sonrası oyundan atmış, Manchester United da elenmişti” diyor.

Independent, Hırvatistan-İngiltere maçındaki yönetimi için ise,

“Çakır anlaşılmaz bir şekilde sertliğe göz yumdu. Önce Dejan Lovren tam da ona yakışır bir şekilde çok sert bir müdahale yaptı. Ancak Çakır gibi disiplini ön plana alan bir hakemin kartlarını çıkarmaması garipti.”

  • Lovren, Raheem Sterling’e sert faulü sonrası, Çakır’dan sadece uyarı alırken,
  • 90 dakikanın sonunda ise Lovren, Çakır’ın kulağının dibinde bağırdı fakat bu defa uyarı bile almadı.
İlgili Makale  Dünya Kupası'nın En İyi Takımı Fransa

 

Tüm bunlar bir yana asıl tepkinin kaynağı, Hırvatların attığı beraberlik golünün geçerli sayılmasıydı. Bu pozisyonda Perisic, topu kaleye gönderirken, ayağı, topa kafayla müdahale etmek isteyen Walker’ın  kafasındaydı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.