Deontay Wilder Çok Zorlandığı Ortiz Maçını Kazandı

Deontay Wilder çok zorlandığı Ortiz maçını kazandı. Yenilgisiz WBC ağır siklet şampiyonu Deontay Wilder ünvanını bir kez daha korumayı başardı.

Kübalı yenilgisiz boksör Luis Ortiz ve şampiyon Wilder, Türkiye saatiyle, 4 mart pazar sabahı Amrerika, Brooklyn’deki Barclay Center’de karşı karşıya geldi. Bu maç,şampiyonun unvanını korurken en zorlandığı maç olsa da Deontay Wilder çok zorlandığı Ortiz maçını kazandı.

Deontay Wilder Çok Zorlandığı Ortiz Maçını Kazandı

 

Bu maça kadar çıktığı 39 maçın tamamını kazanan Wilder, bunların biri hariç tümünde nakavtlı galibiyetler elde etmişti. Rakibi King Kong lakabıyla bilinen Ortiz ise 28 maçının tamamını kazanırken 24 maçını nakavtla sonlandırmayı başarmıştı.deontay-wilder-cok-zorlandigi-ortiz-macini-kazandi

İlk dört raunt Kübalı ağır sıkletin üstünlüğüyle tamamlandı. 5. raunt Wilder için kendisini hatırlatma vaktiydi. Ortiz yerde kaldı.  6. raunt çekişme içinde geçerken 7. raunt ise Wilder açısından zor biten bir raunt oldu ve kelimenin tam manasıyla zil sesi şampiyonu kurtardı.deontay-wilder-cok-zorlandigi-ortiz-macini-kazandiLuis Ortiz rakibi üzerinde baskısını arttırıyordu. Barclay Center‘i dolduran 14 069 kişi yeni şampiyonu alkışlamaya hazırlanıyordu!deontay-wilder-cok-zorlandigi-ortiz-macini-kazandi10. raunt Deontay Wilder geri dönüş raundu oluyordu. Kübalı rakibini yıkmayı başardı. Hakemin saymasının ardından ağır yumruklarıyla tekrar Ortiz’i zorlamaya başlayan Wilder, hakemin araya girmesiyle kazanan taraf olmayı ve ünvanını 7. defa korumayı başardı.deontay-wilder-cok-zorlandigi-ortiz-macini-kazandiGalibiyetin ardından çığlık atan Wilder şunları söyledi,” Gerçek bir şampiyon her zaman geri dönmenin bir yolunu bulur, bu gece yaptığım şey bu.Eğer inanırsanız, kazanırsınız, zihin çok güçlüdür.”deontay-wilder-cok-zorlandigi-ortiz-macini-kazandiWilder çıktığı 40. maçını kazanırken, nakavt sayısını 39’a çıkardı.deontay-wilder-cok-zorlandigi-ortiz-macini-kazandiMaçın ardından Luis Ortiz,”Harika bir mücadele oldu ve ben iyi performans gösterdim. Maç puana kalabilirdi ama ağır siklette ne olacağını kestiremezsiniz.” şeklinde konuştu.deontay-wilder-cok-zorlandigi-ortiz-macini-kazandiWBC şampiyonu Wilder, şimdi gözünü IBF/WBA şampiyonu Anthony Joshua’a çevirdi. Ancak Joshua önce 31 martta WBO şampiyonu Joseph Parker engelini aşmak zorunda.

İlgili Makale  Türkiye'nin İlk Profesyonel Futbolcusu Vahap Özaltay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.