Federasyonun Derbi Kararı: Ne Şiş Yansın Ne Kebap!

Federasyonun Derbi Kararı: Ne Şiş Yansın Ne Kebap!

26 Nisan 2018 0 Yazar: admin

Federasyonun derbi kararı: ne şiş yansın ne kebap, yani her zamanki gibi. Her zaman büyük büyük laflar edilir, ‘bu milat olsun’ denilir. Federasyon, ‘herkese mavi boncuk‘ kararını açıklayınca aynı kişiler ‘karar çok doğru‘ demeye başlar. Sonuç mu? Hiç bir değişmez. Hangi statta maç esnasında sahaya yabancı madde atılmadı, hangi maçın ardından yenilen takımın teknik direktörü, “haaakemler hakkında konuşmayı sevmem ama bugün haaakem bizi yaktı” tarzından açıklamalar yapmadı.Bunlar hep oldu ve mavi boncuklu kararlarla da hep olacak. Ne yazık ki durum bu.

Federasyonun Derbi Kararı: Ne Şiş Yansın Ne Kebap!

federasyon-karari-ne-sis-yansin-ne-kebap

 

Aykut  Kocaman basın toplantısında “kan yok, yaralanmaya sebep olan çakmak yok” sözlerini kullandı, hatırlıyoruz. (İLGİLİ MAKALE: TIKLA)

Bir de Tolga Zengin var. Meğer her şey onun yüzünden olmuş da biz bilmiyormuşuz! Maçın her anında kornerlere giden oyuncuya yabancı madde atılması Tolga Zengin’le ilişkilendirildi.

Yok o başka olay deniyorsa, Tolga’nın yaptığı sportmenlik dışı davranış olarak kabul edilebilir tamam.Ama her köşe atışında yabancı maddelerin yağması, Şenol Güneş ile veya Tolga Zengin’le nasıl ilişkilendirilir anlayan beri gelsin. Şenol Hoca’nın başında dikiş atılmaya gerek olmayan bir yara vardı? Ciddi bir itham değil mi? Fenerbahçe, teknik direktörü, yöneticisi ve başkanı düzeyinde (tabii medyasıyla) olaya sahiplenirken Beşiktaş’ta Şenol Güneş, nasıl da yalnız, nasıl garip kaldı.

Malatyaspor maçının ardından kırgın bir ifadeyle yaptığı açıklamalarda da yalnızlığınverdiği ruh halini görmek mümkün. (İLGİLİ MAKALE İÇİN TIKLA)

Bu noktada usta gazeteci Hıncal Uluç en doğru tespiti yapıyordu. Henüz karar alınmamışken, “Fenerin sahibi çok, Beşiktaş’ın sahibi yok!” ifadesiyle aslında alınacak kararın ne yönde olacağını da bir anlamda tahmin etmiş oluyordu.

İlgili Makale  Aykut Kocaman, “Kan Görmedim!”

Federasyon Kırmızı Karta 1 Maç Ceza Verdi

Federasyon ne şiş yansın ne kebap kararını açıklarken ayrıntılarda da mavi boncuklar göze çarpıyor! Doğrudan kırmızı kart 2 maç cezayı gerektirir. Oysa olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş maçında doğrudan kırmızı kart gören Pepe, sadece 1 maç cezayla kurtuldu. Bunun anlamı ne? Malatyaspor maçında oynamayan Pepe, cezasını çekmiş olduğundan Galatasaray maçında sahadaki yerini alabilecek! Pepe’nin diyetini Tolga Zengin ödeyecek. Ne de olsa futbol bir takım oyundur. Yedek kaleci 1 maç ceza aldı.

Federasyon Statlardaki Şiddeti Nasıl Önleyecek?

Maçların ardından yenilen takım teknik direktörü, ” ben haaakemler hakkında konuşmam ama haaakem bizi yaktı. Maçı bir takımdan aldı, diğerine verdi.” tarzında açıklamalar yapıyor mu? Yapıyor. Yapmayan var mı? Var. Bu sene itibariyle Fatih Terim, umarım böyle devam eder. Bu kadar mı değişir bir insan! Ve bu değişim, bu olgun, bu babacan tavır bir adama bu kadar mı yakışır! Hocam lütfen böyle devam et. Belki bir iki kişi de sana bakıp aynısını yapar. Bu noktada şunu söylemek lazım Terim’e böyle davranmasını kimse söylemedi. Kendi tasarrufu. Esas mesele gerginlik yaratacak açıklamaları, kişilerin tasarrufuna bırakmamak olmalı. Yani yaptırım.

Teknik direktörlerden daha çok ellerinde benzinle ateş arayan tipler mevcut. Çok yazık! Söze,” Bu maçta operasyon yapıldı.” iddiasıyla başlandığını kaç defa duyduk. Bunlarla ilgili de tek bir kanıt ortaya konmuş değil. Sadece rating uğruna, “burada duralım, reklamlardan sonra bomba açıklamalarla geri döneceğiz” diyebilmek için. İddiaları, sokakta, statta nasıl karşılık bulur, umurlarında bile değil. Ama dediğim gibi, zaten mesele onların umursamasını beklememek olmalı. Yaptırım gerekli. Olur mu? Yok? Bir şey değişir mi? Yok? Yakında futbolu tamamen kapatırız. Bu kafayla gidersek olacağı o’dur başka bir şey olmaz.

İlgili Makale  Şenol Güneş Zehir Zemberek!

Her şey haaakemler yüzünden canım. Yabancı haaakem gelseydi, hiç bir şeycik olmazdı.

vs.vs