Fenerbahçe Gerçek Kimliğine Kavuştu..!

Fenerbahçe Gerçek Kimliğine Kavuştu..!

12 Şubat 2018 0 Yazar: admin

Sezon başından beri, oynadığı futbolu taraftarı dahil hiç kimseye beğendiremeyen Fenerbahçe, nihayet gerçek kimliğine ulaştı. Valbuena’yı yedek bırakması, Soldado’yu oynatmaması üzerinden yoğun eleştirilen Aykut Kocaman, Başakşehir maçında hem Valbuena’yı, hem de Soldado’yu  oynatmadı ama maçı 2-0 kazanan Fenerbahçe’de hiç kimse bu iki büyük yıldızın yokluğunu hissetmedi.

Aykut Kocaman’ın Sistem Israrı

Tercih ettiği futbol anlayışı sebebiyle çok olumsuz eleştiri duyan, istifa edip geri dönen Aykut Kocaman, Türkiye’de futbol anlayışına yönelik olarak, doğru futbol olarak sunulan tempolu futbolun, hücum futbolunun, esasında yanlış futbol olduğunu,Türk takımlarının, yanlış futbol anlayışı sebebiyle sıradan Avrupa takımlarına elendiklerini söyledi.Medyada ve taraftar gözünde pek kredisi kalmayan Kocaman için ,11 Şubat tarihinde Başakşehir deplasmanında oynayacakları maç, Fenerbahçe kariyeri açısından belirleyici olacaktı.

Aykut Kocaman yönetimindeki Fenerbahçe, sistem konusunda son derece kararlı olan teknik direktörünün istediği oyunu, iyi bir tempoyla sahaya sürmeyi başardı. Maçın ardından Kocaman,fizik açıdan daha iyi olmaları gerektiğini söyleyerek çıtayı yükselttiğinin sinyalini veriyordu.

Fenerbahçe Yenince Şanslar Eşitlendi

Türkiye Süper Lig, Fenerbahçe’nin geri dönmesiyle gerçek anlamda dört takımın şampiyonluk için mücadele edeceği bir zemine kavuştu…

Galatasaray, Başakşehir, Fenerbahçe ve Beşiktaş, arada birer adımla sıralanacaklar ve öyle görünüyor ki sezon sonuna kadar hiç değilse üç takım birbirini yakın takibi sürdürecekler.

12 Şubat akşamı Galatasaray, Antalyaspor’u yenerek lider olabilme fırsatını yakaladı. Bu liderlik fırsatını üç puan alarak olumlu şekilde kullanmasa bile Fenerbahçe’nin, Başakşehir’i yenmesi, zirvedeki takımların ekstra kredi kazanmasını sağladı.

İlgili Makale  Wilder - Ortiz Maçı Nefesleri Kesti