Fenerbahçe Nasıl Tur Atladı?

Fenerbahçe Nasıl Tur Atladı?

5 Mayıs 2018 0 Yazar: admin

Fenerbahçe nasıl tur atladı? sorusu müstehzi bir tebessüme yol açıyorsa bu büyük bir başarıdır. Başarı kime yazar. Aykut Kocaman, Aziz Yıldırım ve Federasyon’a yazar bu tarihi başarı. Şuç var mı? Eğer cevap hayır olsa, ve genel kamuoyu buna ikna olsa kim ne diyebilir ki? Ama mesele federasyonun mavi boncuklu kararlar alarak günü kurtarmayı amaçlaması. Bu ise her kulüp için bagajlar oluşmasına sebep oluyor. Söz gelimi, sulu derbi referans olarak veriliyor, bir yöneticinin kafasının yarılması, vb. O zaman bu mesele nihai olarak nasıl çözülecek? Cevap basit, çözül(e)meyecek.

 

Fenerbahçe Nasıl Tur Atladı?

Fenerbahçe, Beşiktaş Ziraat Türkiye Kupası, yarı final rövanş maçı, malum olaylar sebebiyle 57. dakikada tatil edilmişti. 19 Nisan günü yaşanan bu üzücü olaylar üzerine, Aykut Kocaman, Aziz Yıldırım, günler boyu, bunun bir tiyatro olduğunu söylemişlerdi. Aykut Kocaman,Şenol Güneş’i kastederek, “Kafasına dikiş atılmasını gerektirecek bir durum yoktu” ifadesini defalarca kullanmış, Şenol Güneş’in tiyatro yaptığını iddia etmişlerdi. Bu noktada gözler, medya önünde olmayı pek seven Beşiktaş başkanı Fikret Orman’ı aradı, ama, o yoktu. İlk gün, ikinci, gün…hiç ortada yoktu ve konuşmadı. Şenol Güneş, yalnız kaldı, hem kendisini, hem kulübü savunmak zorunda bırakıldı.

Bütün bu olaylar alt alta yazıldığında verilecek (verilmeyecek) cezanın ne olacağı az çok belli oluyordu.

Türkiye Futbol Federasyonu, 19 Nisan’da yarım kalan Fenerbahçe- Beşiktaş maçıyla ilgili 3 Mayıs’ta kaldığı yerden devam kararı aldı. Bununla beraber aynı maçla ilgili, son derece uyumlu başka kararlar da aldı!

Fenerbahçe Kulübü’ne

  • 1 milyon TL ceza
  • Fenerbahçe’ye üç maç seyircisiz oynama cezası

Bu cezaları verdikten sonra Fenerbahçe- Beşiktaş maçının kaldığı yerden oynanması yönünde karar alan Federasyon kimseyi şaşırtmadı! Şimdi soru şu: Orta bir suç var mı? Yok mu?

İlgili Makale  Beşiktaş Avrupa'ya Veda Etti

Beşiktaş Maça Çıkmama Kararı Aldı

 

Bunun üzerine Beşiktaş, yönetim kurulu kararı uyarınca, maça çıkmayacağını açıkladı. Ve 3 Mayıs günü gelip çattı.  Beşiktaş maça çıkmayacağını açıkladığı halde formalite gereği, Fenerbahçe sahaya çıktı ve rakibini beklemeye başladı.Rakip takım sahaya gelmeyince Fener, Bursaspor maçı hazırlıklarını yapmaya başladı.

Normal şartlarda Fenerbahçe, belki yine turu geçer, finale yükselirdi ama bu türlüsü, herkesi rahatsız etmiş olmalı, en fazla da, Fenerlileri…