Galatasaray Antrenmanda Taraftarıyla Buluştu

17 Mart Cumartesi günü deplasmanda Fenerbahçe ile karşılaşacak olan  Galatasaray antrenmanda taraftarıyla buluştu. Maçtan önceki son idmanını ilan ettiği üzere TT Arena Stadı’nda taraftarına açık olarak gerçekleştiren Galatasaray taraftarıyla bütünleşme amacını taşıyordu ve bunu fazlasıyla başardı.

Galatasaray Antrenmanda Taraftarıyla Buluştu

Galatasaray neden bu maça farklı bir motivasyonla hazırlanıyor? Belki bu sorulması gereken bir soru olabilir. Bunun cevabı ilk olarak,  Galatasaray 18 yıldır Kadıköy’de kazanamıyor.İkinci olarak, şampiyonluk yolunda Galatasaray biraz avantajlı, Fenerbahçe’nin 6, Beşiktaş ve Başakşehir’in üçer puan önünde bulunuyor. Bu maçı kaybetmek Galatasaray’ı şampiyonluktan koparmayacak ama tersi durumda yani 18 yıl sonra alınacak bir galibiyet Galatasaray’ı moral bakımından da bir seviye yukarı taşıyacaktır. Bu ise kalan haftaları Galatasaray’ı öne çıkarabilir. Antrenmanı Gs Tv canlı olarak yayınladı.

 Moral Antrenmanı

Süper Ligin henüz 26. haftası olması rağmen kritik bir viraj olduğu kesin. Galatasaray Fenerbahçe’yi (uzun yıllar yenemediği) deplasmanda yenerse ezeli rakibine 9 puan fark atmış olacak. Bununla beraber Başakşehir- Beşiktaş maçının da neredeyse her sonucu sarı kırmızılı takıma yarayacak, zira Galatasaray bu iki takımı da sahasında ağırlayacak. İşte böylesine kritik bir haftaya denk gelen Fenerbahçe maçının Galatasaray için önemi bir kat daha arttı.Bu amaçla Galatasaray kural olarak basına ve taraftara kapalı gerçekleştirilen son antrenmanını, TT Arena Stadı’nda  Başkan Mustafa Cengiz’in de katılımıyla gerçekleştirdi. Öyle görünüyor ki sarı kırmızılılar, Kadıköy öncesi aradığı morali depoladı. Taraftara yapılan çağrının karşılık bulduğu görülürken antrenmanı  27 bin 681 kişinin izlediği açıklandı.

İlgili Makale  Galatasaray Fenerbahçe Derbisi Merakla Bekleniyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.