Galatasaray PSG Maçı Sorulara Yanıt Odu

Galatasaray PSG Maçı Sorulara Yanıt Odu

2 Ekim 2019 0 Yazar: admin

Galatasaray PSG maçı sorulara yanıt oldu ama önemli olan Terim bu yanıtlara kulak verecek mi?

Geçen yıl lig şampiyonluğuna rağmen, kötü futbol Galatasaray taraftarını memnun etmekten uzaktı. Ayrıca, Şampiyonlar Ligi’nde çok uygun rakiplerle eşleşen Galatasaray, beklentileri karşılayamamıştı. Ancak hemen herkes, “Galatasaray’ın santrforu yok, Fatih Terim ne yapsın” savunmasına başvurmuştu.

Geldik bu yıla, kabul edelim ki, Galatasaray bu sene çok iyi transferler yaptı. Lemina, Seri, Falcao, Nzonzi, Andone, Adem, Jimmy Durmaz, Babel gibi oyuncuları kadrosuna kattı. Bu sene santrafor da vardı, hem de iki tane!

Galatasaray, bu kadro ile lige başladı ve yenilerin aksamasından ziyade, eskiler aksamaya devam ediyordu.

  • Galatasaray’da Değişen Bir Şey Yok

Büyük bir savunma oyuncusu olduğu/ olacağı konusunda ısrar edilen Marcao, ve en az onun kadar yetenekli (!) Luyindama kaldıkları yerden devam ediyorlardı. Bu savunma oyuncuları sayesinde Galatasaray için hiçbir atak başlangıcı güvenli olamıyordu. Bir de buna, Fatih Terim’in, ‘ yan pas, geri pas’ taktiği eklenince sezon Galatasaray açısından sıkıntılı başladı.

Galatasaray kendi sahasında ezeli rakibi Fenerbahçe karşısında son derece etkisizdi. Bu maçın ardından Şampiyonlar Ligi’nde PSG randevusunun oynanacak olması taraftarı sıkıntıya sokuyordu.

Galatasaray PSG Maçı Ne Anlatıyor

 

Galatasaray PSG maçı ne anlatıyor, uzun zamandır eleştirilen savunma oyuncularının özellikle Marcao’nun söylendiği gibi bir futbolcu olmadığını net bir şekilde ortaya koydu. Söylenen ne; Marcao çok iyi top kullanıyor, ayaklarına çok hakim, vs, ancak öyle olmadığını artık herkesin kabul etmesi lazım. Luyindama Marcao’ya kıyasla biraz daha futbolcu ama bence o da Galatasaray seviyesinin çok altında.

  • Bu iki oyuncunun olduğu takımda, Donk banko oynar

Galatasaray PSG maçı sorulara yanıt oldu, evet bir diğer yanıt ise Belhanda ile alakalı.

  • Belhanda’nın pas bağlantısı kurduğu, takımı yönettiği masallarını artık terk edin. Belhanda asla sorumluluk almayan, pasları yerini bulmayan, kaybettiği topları uzaktan izleyen bir oyuncudur. Hele takımda, Seri, Lemina, Feghouli varsa Belhanda yedek bile olmaz. Artık yeter, Belhanda, Galatasaray’ın zamanını harcıyor. PSG maçında, ilk yarı yaptığı top kayıplarından sonra, 46. dakikada oyundan çıkarılması gerekirdi. Oyunda fazla kaldı. O çıkınca, Galatasaray’a adeta cana geldi…
  • Bir diğer nokta ise, savunmadaki riskli paslar. Bu kadar, üstün yetenekli(!) savunma oyuncusunun olduğu yerde, topu savunmadan oldukça riskli paslarla başlatmak artık düşünülmemelidir.
  • Galatasaray sol tarafı için bir zamanlar, olumlu katkısı olan Nagatomo, uzunca bir süre dinlendirilmeli.
İlgili Makale  Hıncal Uluç Klişe Yorumlar Karşısında Çıldırdı

 

 Galatasaray PSG Maçı Umut Verdi

 

Galatasaray PSG maçı umut verdi, Neymar, Cavani ve Mbappe’nin olmaması Galatasaray’ın işini kolaylaştırdı. (Fatih Terim bu oyuncuların olmamasının rakibi etkilemediği görüşünde!)

Maçı 1-0 kaybeden Galatasaray, diğer maçlarına göre, daha bilinçli bir görüntü verdi.

PSG maçında, Belhanda ve Marcao bir de Nagatomo dışında hemen her futbolcu iyiydi. Seri ve Nzonzi ile Galasaray orta sahası adeta aydınlandı.  Falcao’nun oynadığı Galatasaray hücum hattı ise, hala karanlıkta…