Galatasaray’ın Liderlik Şifreleri

Galatasaray’ın liderlik şifreleri.

Galatasaray, Lige Igor Tudor yönetiminde fırtına gibi başladı. Puan farkına ve oynanan futbola bakarak, Galatasaray’ı ligin henüz 6-7 haftasının ardından şampiyon ilan edenlerin sayısı hiç de az değildi.

Bu arada, Aykut Kocaman, bu fark suni diyerek aykırı bir tavır sergiledi.Rakip takımın hocası olması sebebiyle Kocaman’ın bu sözleri epey tartışılsa da farkın suni olduğu dolayısıyla Aykut Kocaman’ın haklılığı ortaya çıktı.

Devrenin sonuna doğru, lige çok iyi başlangıç yapan Galatasaray’ın yerinde yeller esiyordu. Tudor ile futbolcular arasında anlaşmazlıklar yaşandığı, futbolcuların Hırvat teknik adamdan memnun olmadığı yüksek sesle konuşulur oluyordu.Medya hep beraber, Fatih Terim derken, tribünler buna eşlik ediyordu.Sonunda Dursun Özbek, Fatih Terim’i ve erken seçim kararını aynı anda açıklıyordu…

Dursun Özbek belki seçime Terim kozuyla giderek şansını çok arttırdığını düşünüyordu ama kongrede Mustafa Cengiz sürpriz bir şekilde yeni başkan seçiliyordu.

Fatih Terim, Dursun Özbek’in yanında ilk açıklamalarda ve sonrasında epey değiştiğini daha babacan ve daha sakin bir ruh haline büründüğünü gösteriyordu.Camiada sevilen teknik adamın bu yeni babacan tavrı, Galatasaray’ın liderlik şifreleri, olarak öne çıkarılabilecek unsurlardan en önemlisiydi belki de.

Galatasaray’ın Liderlik Şifreleri Neler?

 

İlgili Makale  Türk Telekom Arena Stadı'nda Galatasaray Klasiği

Oyuncuların Igor Tudor zamanındaki aldırmaz tavırları, yerini özveriye bırakıyordu.

galatasarayin-liderlik-sifreleri
Gomis, para yüzünden mutsuz, deniliyordu. Sebebin ne olduğu hala net değil ama golcü, sezon başındaki gibi hırslı.

Ligin ilk devresinin sonlarına doğru mutsuz bir görüntü veren Gomis, futbolseverleri,sezon başındaki gol sevincinden ve hırsından mahrum ediyordu. Ancak Fransız golcünün, “Terim kulağımı çekti,kendimi toparladım. O bana baba davranıyor, ben de ona oğul gibi davranmak istiyorum.” dedi.

galatasarayin-liderlik-sifreleri

Uzun süredir taraftarın hedef tahtasına koyduğu kaptan Selçuk İnan, Terim’den pozitif yönde etkilenen bir diğer futbolcu. TT Arena’da ıslıklanan Selçuk, Antalyaspor maçında oyundan çıkarken alkışlanıyordu…

galatasarayin-liderlik-sifreleri

Bir sorun kaldı! Galatasaray’da, Donk, Selçuk, Linnes, Gomis gibi oyuncuların performansı yükselirken takımda sorunlu oyuncu sayısı da azalıyordu. Belhanda,Terim’in telkinleriyle sorumluluk alıp, daha fazla çaba harcasa da Antalyaspor maçının uzatma dakikalarında gördüğü kırmızı kartla, tekrar acaba dedirtti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir