Garry Rodrigues Kimdir?

Galatasaray’a Yunanistan’ın PAOK takımından transfer edildiğinde onu kimse tanımıyordu. 10 milyon euro karşılığı transfer edilen ancak beklentilerin uzağında kalan Bruma’ya alternatif olarak düşünülen Garry Rodrigues ile ilgili olumlu konuşan kişi sayısı çok azdı. Rodrigues transferine genel bakış ise yapılan yeni yanlış bir transfer şeklindeydi. 3,5 milyon euro olan bonservis bedeli transfer yanlışlığının üzerine bina edildiği temeli oluşturuyordu. Son dönemde yükselişe geçen 28 yaşındaki oyuncu Süper Lig’de 6 gole ve 9 asiste ulaştı.Üstün süratini gol bölgesinde de takımı adına gol ve asist olarak kullanmaya başladığında gözler bu futbolcuya çevrildi.

Garry Rodrigues Kimdir?

27 Kasım 1990 yılında Hollanda’nın Rotterdam kentinde dünyaya gelen Garry Rodrigues, Yeşil Burun Adaları asıllıdır ve bu ülke milli formasını giymektedir. Yeşil Burun Adaları formasını toplam 21 defa giymiş olan futbolcu ülkesi adına 4 gol, 1 asislik katkı sağlamıştır.

Feyenoord Altyapısında Yetişti

Futbola ilgi duymasıyla beraber Twente,  Sparta Rotterdam altyapılarında futbola başladı.  Ardından  Feyenoord takımın altyapısına transfer oldu. Hollanda’da aralarında Ado den Haag ve Dordrecht gibi çeşitli takımların formasını giyen Garry Rodrigues, 2013 yılında Bulgaristan Ligi ekiplerinden Levski Sofya’ya transfer oldu.Burada 1 yıl kalan oyuncu çıktığı 47 maçta 21 gol atıp, 13 asist yapınca transferin gözdelerin biri haline geldi.

Rodrigues, Bulgaristan’da olumlu performansı sonrası İspanyol Elche takımına transfer oldu.Buradaki futbolu beklentinin altında kaldı, 42 maçta sadece 3 gol ve 3 asistlik performansla hayal kırıklığı yarattı.

PAOK Onun İçin Yeniden Doğduğu Takımdı

Garry, İspanya’da tutunamayınca 250 bin euro bonservis karşılığı 2015 Ağustosunda Yunanistan’ın PAOK takımına transfer oldu.Yunanistan’da futbol oynadığı yaklaşık 1,5 sene boyunca toplam 58 maçta 13 gol ve 14 asist ile yeniden doğuşunu müjdeliyordu.

Yeni Bruma Olarak Getirildi

İlgili Makale  Dört Büyüklerin Transfer Raporu

PAOK takımında yakaladığı çıkış Galatasaray’ın dikkatini çekmişti. Galatasaray, ekonomik sıkıntılarla boğuşurken, Bruma istenen çıkışı yapması için beklenemezdi. Eğer 10 milyon euro seviyesinde bir teklif gelirse Bruma’nın satılacağı sır değildi.Ara transfer döneminde bu koşullar altında Galatasaray’a gelen Garry Rodrigues, yarım sezon boyunca pek fazla dikkat çekmeyi başaramadı. Bu sezon başında iyi maçlar oynamasına rağmen teknik direktör Tudor onu sürekli yedek bırakıyor bazen yedek kulübesinde unutuyordu.

Teknik direktörlüğe Fatih Terim geldikten sonra, bundan en fazla istifade eden oyuncu Rodrigues (İLGİLİ YAZI) ve onunla çok iyi anlaşan Gomis oldu. Rodrigues Süper Lig’in 24. haftası itibariyle 6 gol atıp 9 asist yapmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.