Joshua’nın Antrenörü İtirafıyla Şaşırttı

joshuanin-antrenoru-itirafiyla-sasirtti

Joshua’nın antrenörü itirafıyla şaşırttı; “beyin sarsıntısı geçirdiğini biliyordum!”

Nijerya asıllı İngiliz boksör geçtiğimiz Haziran ayında, Meksikalı Andy Ruiz karşısında ağır bir yenilgi almıştı. Maç sonunda, Anthony Joshua’ya antrenörünü değiştirmesini tavsiye edenlerin sayısı hiç de az değildi. Oysa, kemerlerini kaybeden Joshua, maç sonunda antrenörüne sahip çıkmıştı.Maç sonunda Anthony Joshua beyin sarsıntısı sebebiyle yenildi, sözleri önce bir iddia olarak ortaya atıldı. Ancak, sonradan iddialar gerçeklik kazandı.

Antrenör Rob McCracken’den aylar sonra gelen itiraf, Joshua’nın güveninin sorgulanmasına neden oldu.

Joshua’nın Antrenörü Ağır Yenilgiye Zemin Hazırladı

Joshua’nın antrenörü ağır yenilgiye zemin hazırladı, evet McCracken için yapılan eleştirilerin en hafifi bu.

Ağır sıklet şampiyonu Anthony Joshua kariyerinde çıktığı tüm maçları kazanmıştı. Geçtiğimiz Haziran ayında Andy Ruiz’e karşı unvanını korumak için ringe çıkan Joshua, 7. rauntta nakavt olmuştu.

joshuanin-antrenoru-itirafiyla-sasirtti

29 yaşındaki Joshua’nın nakavt olmasının nedeni ise, 3. rauntta aldığı ve beyin sarsıntısı geçirmesine sebep olan darbelerdi. Bu maçtan sonra belli olmuştu. Konu hakkında açıklama yapan Joshua’nın antrenörü McCracken, başına aldığı darbelerden sonra, sporcunun donuk gözlerle baktığını açıkladı.

McCracken, 3.raundun sonunda köşede Joshua’nın donuk gözlerle baktığını fark ettiğini söyledi.

Ayrıca, Joshua’nın kendisine, “ neden böyle hissediyorum, anlamıyorum” diye sorduğunu aktardı.

Bu durumda havlu atma seçeneğini kullanmak yerine, Joshua’nın devam etmesini istemişti. McCracken’in bu tutumu çok ağır eleştiriler aldı. Beyin sarsıntısı geçiren bir boksör dakikalar boyu ringte kalmaya devam etti, bu Joshua’nın hayati bir tehlike yaşamasına sebep olabilirdi. Joshua’nın antrenörü itirafıyla şaşırttı ve tepki çekti.

Rob McCracken, “Onu herkesten iyi tanıyorum”

joshuanin-antrenoru-itirafiyla-sasirtti
Rob McCracken ve Anthony Joshua 9 yıldır beraber çalışıyor.

McCracken, kendisini, “onu herkesten daha iyi tanıyorum” diyerek savundu. Tecrübeli antrenör, 9 yıldır Joshua ile çalıştığını ve onun nerede durması gerektiğini bildiğini sözlerine ekledi. McCracken’in beyin sarsıntısı geçiren Joshua ile ilgili, nereye kadar devam edeceğini merak ediyordum, sözü ise büyük tepki çekti.

İlgili Makale  Anthony Joshua Neden Yenildi?

Anthony Joshua Antrenörüne Sahip Çıkmıştı

Haziran ayındaki ağır mağlubiyetin ardından, Anthony Joshua’nın antrenörü olan, McCracken, çok ağır eleştiriler almıştı. Hatta pek çok kişi, Joshua’nın antrenörünü değiştirmesi gerektiğini söylemişti. Bu sözlere sinirlenen Joshua ise, “Bu sözleri söyleyenlerin yolları McCracken ile keşişti mi? Sanmıyorum.” demişti.

Ayrıca İngiliz ağır sıklet, sadakat vurgusu yaparak antrenörüyle yoluna devam edeceğini söylemişti. Bu sözlerle, Anthony Joshua antrenörüne sahip çıkmıştı,

Joshua’nın antrenörü itirafıyla şaşırttı ve sanki Joshua’ya, McCracken’i değiştirmesini tavsiye edenleri haklı çıkardı.

Anthony Joshua Maçı Ne Zaman?

Andy Ruiz ve Anthony Joshua arasındaki rövanş maçı ise, 7 Aralık’ta Arabistan’ın Diriye kentinde yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir