Mircea Lucescu Oyundan Memnun Olduğunu Söyledi

Karadağ maçı ardından konuşan, Milli Takım teknik direktörü Mircea Lucescu oyundan memnun olduğunu söyledi.

Tecrübeli teknik adam skorun 2-0’dan 2-2’ye gelmesini önemsemediğini ilk yarı 40 dakika Türkiye’nin oynadığı futbolun çok olumlu olduğunu belirterek oyun organizasyonu açısından mutlu olduğunu ifade etti. Türkiye A Milli Takımı, Karadağ karşısında maçın ilk yarısında Cengiz ve Okay’ın golleriyle 2-0 öne geçti. Devrenin sonunda ve maçın sonunda Karadağ’ın gollerine engel olmayan Milli Takım sahadan 2-2 beraberlikle ayrıldı.Genel olarak genç oyunculardan kurulu bir takımla sahaya çıkan Mircea Lucescu maçın ardından düzenlediği basın toplantısında oyuncularına olan güvenini dile getirirken sonucu değil oyunu beğendiğinin altını çizdi.

Mircea Lucescu Oyundan Memnun Olduğunu Söyledi

Lucescu’nun basın toplantısından başlıklar

  • “Maça iyi başladık, 2-0 öne geçtik, Karadağ bize duran toplarda sorun yarattı.”
  • “Takımımız genç, rakip ise daha tecrübeli ve birlikte oynamaya alışık, sonucun berabere bitmesinden değil ama organizasyon açısından mutluyum.”
  • “İlk yarı 40 dakikaya kadar oyunun tamamen hakimiydik. Benim açımdan bu olumlu. Yakaladığımız fırsatları gole çevirmemiz durumunda, skor farklı olabilirdi.”
  • “Serdar Aziz ve Gökhan Gönül’ün eksikliklerini hissettik ama diğer arkadaşlar için mutluyum. Bugün Ömer Bayram da oyuna girdi. Yavaş yavaş diğer isimler de milli takımdaki tecrübelerini artırıyor. Genel olarak oyuncu grubumuzu pek değiştirmeyi düşünmüyorum.”

Konuyla ilgili bir başka makale için tıklayınız:http: (//ensonbaski.com/turkiye-hazirlik-macinda-irlandayi-yendi/)

lucescu-oyundan-memnun-oldugunu-soyledi

  • “Rakibin bulduğu ikinci golde top kaybı sonucu birden fazla oyuncumuz oyundan düştü.İlk yarı bir hata yaptık ama onun dışında ilk 40 dakika şut görmedik kalemizde.”
  • ” Bizim bir oyun sistemimiz var artık. Mevcut oyun sistemimizi geliştireceğiz.”
  • “Rakip takımın performansını gayet iyi biliyordum. Oyuncularımı da uyardım bu konuda. Oyunu sonuna kadar bırakmadıklarını söyledim ve dediğim gibi de oldu. İlk gol ilk yarının sonunda, ikinci gol de ikinci yarının sonunda geldi.”
  • “Lucescu, basın toplantısını Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne yükselen U19 Milli Takımı’nı tebrik ederek bitirdi.”
İlgili Makale  Türkiye A Milli Takımı Geri Döndü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.