Milli Takım Forması Sorunu Devam Ediyor

Milli Takım forması sorunu devam ediyor.  Ay Yıldızlı formamız son yıllarda öyle bir değişime uğradı ki bayrağımızın rengini bilmeyen birinin, Kırmızı- Beyaz olduğunu bilmesi zor. Sorulsa Türk Bayrağı renkleri için, ya siyah-kırmızı ya da turkuaz, vs. olduğu söylenecektir.

Milli Takım Forması Sorunu Devam Ediyor

Milli Takım forması hakkında yaşanan tartışmalar henüz küllenmemişken Türkiye’nin yeni formaları tanıtıldı.Yeni milli takım formaları da beğenilmedi. Tepkilerden biri bu konularda sürekli itirazlarını dile getiren Mehmet Demirkol’dan geldi.Kapanan  NTV Spor’un uzun yıllar yorumcusu ve programcısı olarak görev yapan Mehmet Demirkol, tepkisini twitter hesabından gösterdi.

 

Milli Takım formalarıyla ilgili olarak twitter hesabından, “Israrla karaktersizleştirilmiş tisortler giydiriyorsunuz Milli Takım’a. Her fırsatta başkalarının evlatları üzerinden vatan demogojisi yapmayı biliyorsunuz ama sembollerimizi bozmaktan utanmıyorsunuz.” şeklinde konuşan Mehmet Demirkol medyada bu konuda tepki gösteren sayılı kalemlerden biri olarak biliniyor.

Milli Takım Forması Yabancılaşıyor

Turkuaz renkli formalar oldukça tartışılmıştı…
Türkiye Milli Takımının giydiği bir diğer forma, örümcek adam kostümüne daha çok benzemiyor mu?

Milli Takım forması konusunda tepkisini dile getiren Mehmet Demirkol daha önce de benzer şekilde formalar konusunda görüşlerini ifade etmişti.

‘DAVA EDECEĞİM’ DEMİŞTİ!

Mehmet Demirkol bundan önce, “Bu formaları bu maçlarda son kez giyiyoruz. Bir şey söylemiştim unutulmasın tekrar söylüyorum, eğer göğüs bantlı formalara geri dönülmez ise dava edeceğim.” sözlerini kullanmıştı.

Medyanın genel olarak suskunluğu Milli takım forması konusunda da devam ediyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Süper Kupa finaline sokulmamıştı! ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa’ yazılı bir pankart stada sokulmamıştı. Medya pek rahatsızlık duymadı. Son olarak Çanakkale zaferi için Başakşehir Kulübü’nün yaptığı koreografi’de haliyle kimseyi rahatsız etmedi. O koreografide Başakşehir’de oynayan yabancı oyuncular vardı, yalnızca Mustafa Kemal Atatürk yoktu.

 

Son olarak Milli Takımın yeni formalarına ilişkin olarak Hıncal Uluç 90’a programında yorumlarda bulundu. Yeni formaları gördükten sonra ilk olarak Uluç, “Bu formaları biz tasarlayamıyor muyuz? Bu kadar yeteneksiz miyiz?” şeklinde serzenişte bulunurken, formaların 300 TL olmasını da eleştirdi. Spor Bakanına yönelik olarak, “Bu formayı gençlerimiz 300 TL verip alabilir mi, bu formayı gençlerin giymesi mi yoksa federasyonun uçak dolusu eşi dostu yurt dışına çıkarması mı daha önemli” diye sordu. Ardından ise Hıncal Uluç,  ” Bir kere cevap verin biz de spor bakanımız varmış diyelim.” dedi…

İlgili Makale  Galatasaray İç Sahada Kazanmaya Devam Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir