Süper Lig Büyük Rekabete Sahne Oluyor

Süper Lig büyük rekabete sahne oluyor. Galatasaray’ın bir türlü tedavi edemediği deplasman sendromu Ankara’da nüksedince, Gençlerbirliği kendisi açısından hayati öneme sahip 3 puanı kazandı. Galatasaray ise lider gittiği Ankara’dan ikinci olarak döndü. Igor Tudor, içeride tempolu, istekli futbolla zaten kazanıyordu. Deplasman maçlarındaki başarısız sonuçlar Tudor’un lider kimliğinin sorgulanmasına sebep oluyordu. Fatih Terim, işte bu sebeple getirildi. İçeride iyi olan takım deplasmanda da ihtiyaç duyduğu güçlü liderle (!) başarılı olsun diye… Evdeki hesap çarşıya uymadı. Zaten Terim’in son yıllarda teknik direktörlük melekelerini sorgulamak kimsenin aklına gelmedi; belki aklına gelen de yutkundu! Pişmiş aşa su katmak olmazdı!

Süper Lig Büyük Rekabete Sahne Oluyor

Galatasaray, Fatih Terim yönetiminde çıktığı üç deplasman maçında, Sivas, Kasımpaşa ve Gençlerbirliği maçlarında sıfır puan almasaydı, tablo nasıl farklı olacaktı! Galatasaray’ın ihtiyaç duyduğu tecrübe ve liderlik vasfı Terim’de ziyadesiyle mevcuttu. O halde sorun neydi? Terim’in sahip olduğu yeteneklerie moda tabirle ‘güncelleme’ yapmayı ertelemiş olması mıydı? Örneğin gol atamadık; Eren Derdiyok oyuna girer, uzun toplar atılır, bir kör dövüşüyle pozisyon kovalanır. Peki, Fatih Terim gibi elit bir teknik adamdan söz gelimi Şampiyonlar Ligi maçlarındaki teknik adam yaklaşımlarına yakın şeyler beklemek hata mı? Galatasaray’ın bu kayıpları tabii ki takipçilerine yaradı. Galatasaray, en yakın takipçisiyle sahasında karşılaşacak. O maçı kazansa bile ardından Beşiktaş maçı var. Terim’in bu yeni halini çok sevmiş biri olarak onun ve Galatasaray’ın başarılı olmasını istiyorum ama görünen iş zora girdi.

super-lig-buyuk-rekabete-sahne-oluyor

Herkes Belediye Kulübünü Tutuyor

Spor medyasına bakılırsa herkes belediye kulübünü tutuyor, onlar en sempatik futbolu oynuyor. 100 yıllık çınarlar kimsenin umurunda değil! Ne çabuk unutuldular; ey gidi kavanoz dipli dünya!

Gerçekten de belediye, İstanbul halkına büyük hizmet veriyor: İstanbul halkının tek derdi profesyonel bir futbol kulübüydü. Zira İstanbul’da altyapı, ulaşım, çevre, park-bahçe, oyun alanı ihtiyaçlarının tamamı karşılandı. Tek ihtiyaç Adebayor’un, Emre’nin forma giydiği profesyonel bir futbol kulübüydü, o da düşünüldü; ne güzel!

Süper Lig Beşiktaş’ı Bekliyor!

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi maçları esnasında yaşadığı puan kayıpları motivasyon kaybına bağlanıyordu. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi bitmesine rağmen lige güçlü bir dönüş yapamadı. Burada Quresma’nın eksikliğinin de payı var kuşkusuz. Zira Siyah beyazlılar oyunu ağırlıklı olarak Portekiz’li oyuncu üzerinden oynuyordu. Yerine oynayan Lens ise benzer performans göstermekten çok uzak. Aynı şekilde Cenk Tosun’un yerinde oynayan Negredo’da hala varlık gösterebilmiş değil!

İlgili Makale  Igor Tudor: " Bu Benim Takımım"

Fenerbahçe ise kimse beklemese de yavaş yavaş kendisini gösterdi. Süper Lig son yılların en çetin şampiyonluk mücadelesine sahne oluyor…Bakalım ipi hangi takım göğüsleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir