Tyson Fury, Anthony Joshua Hakkında Konuştu

Tyson Fury, Anthony Joshua Hakkında Konuştu

12 Temmuz 2020 0 Yazar: admin

Tyson Fury, Anthony Joshua Hakkında Konuştu

 

Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Tyson Fury, vatandaşı Anthony Joshua’yı yeneceğinden emin. Son günlerde, hem Joshua hem de Fury cephesinde, 2021’de karşılaşma olasılığı tartışılıyor. Ancak, Tyson Fury ile Anthony Joshua maçından önce her iki şampiyonun geçmeleri gereken zorlu engeller var.

 

Tyson Fury, WBC unvanını korumak için, bir kez berabere kalıp, bir kez nakavt ettiği Deontay Wilder ile üçüncü kez karşılaşacak.
Anthony Joshua ise, Kubrat Pulev’e karşı WBA, WBO, IBF ve IBO kemerlerini korumak için ringe çıkacak.

Tyson Fury, Anthony Joshua’ya Korkak Dedi

 

Tyson Fury, Şubat 2020’de, MGM Grand’da Wilder’i nakavt etmiş ve WBC kemerinin sahibi olmuştu. Wilder’in isteğiyle taraflar üçüncü kez karşılaşmak üzere anlaşmaya vardılar. Tyson Fury-Deontay Wilder üçüncü maçının 2020 yılında yapılması bekleniyor. Tyson Fury ise rakibi Wilder’i  yine yeneceğini düşünüyor, bu sebeple onun aklı her zamanki gibi, Joshua’da

Tyson Fury, Joshua’nın Wilder’den kaçtığını söyledi ve kendisinin bu sayede Wilder’le maça çıkabildiğinin altını çizdi. Fury, Joshua’nın, Wilder ile maça çıkması için teklif edilen, çok büyük paraları geri çevirdiğini çünkü Bronz Bombacı tarafından nakavt edilmekten korktuğunu iddia etti.

İlgili Makale  Tyson Fury Yeni Dünya Şampiyonu

 

Fury, boksa üç yıl ara vermek zorunda kaldıktan sonra, Aralık 2018’de Wilder’e rakip olmuş ve maç berabere tamamlanmıştı. Bronz Bombacı ve Gypsy King lakaplı boksörler Şubat 2020’de yeniden karşılaşmış ve Fury çok önde götürdüğü maçı, 7. rauntta nakavtla kazanmıştı.

Tyson Fury Hayranları Joshua’yı Kızdırdılar

 

Tyson Fury’nin hedefindeki adam olan Joshua ise, tatil için gittiği Marbella’da Tson Fury’nin hayaletinden kurtulamadı.

Ağır sıklet şampiyonu, Kasım ayında Kubrat Pulev ile yapacağı maç için zorlu bir kamp dönemine girecek, bunun öncesinde İspanya’nın Marbella kentinde dinleniyor. Ancak, Gypsy King lakaplı
şampiyonun hayranları, Joshua’yı kızdırmayı başardılar. Fury hayranlarının, ‘Sadece bir Tyson Fury var’ sloganına gülümseyen Joshua, ardından evrensel bir parmak işaretiyle onlara karşılık verdi…

Tyson Fury ile Anthony Joshua’nın 2021’de karşılaşmalarına kesin gözle bakılıyor. Ancak, ikisinin de öncesinde geçmesi gereken zorlu rakipleri var. Tyson Fury Deontay Wilder ile üçüncü maçına çıkacak, Joshua ise Kubrat Pulev’le karşılaşacak.

Öte yandan Joshua, dünyanın seçkin sporcularını, ” sendika” oluşturmaya ve bu platformu ırkçılığa karşı mücadele için kullanmaya çağırdı.