Tyson Fury Beraberlikle Geri Döndü

tyson-fury-beraberlikle-geri-dondu

Tyson Fury beraberlikle geri döndü. Boksun sivri dilli ismi, Tyson Fury için geri dönüş özelliği taşıyan Deontay Wilder maçı, hakemlere göre berabere tamamlandı!

Tyson Fury Beraberlikle Geri Döndü

Tyson Fury, Wladimir Klitschko maçını kazanarak, dünya şampiyonluğunu elde etmişti. İngiltere Boks Federasyonu, A numunesi pozitif çıkan ve sonrasında uyuşturucu kullandığını itiraf eden Furry’nin kemerlerini bırakmasını tavsiye etti. Zira, Tyson Fury’nin kemerlerinin elinden alınacağı basına sızdırılmıştı.  Fury, kemerlerni bırakarak, tedavi göreceğini açıkladı. Bunun ardından, federasyon şampiyon boksörün lisansını askıya aldı.

Deontay Wilder Çok Zorlandığı Ortiz Maçını Kazandı

 

tyson-fury-beraberlikle-geri-dondu
Fury maç boyu sürekli şov yaptı.

Tyson Fury Açısından Zor Bir Sınav

Yaklaşık 3 yıl aradan sonra geri dönen Tyson Fury, iki maça çıkarak, Deontay Wilder maçına hazırlandı. Bu bazılarına göre, cesaretten ziyade, büyük bir hataydı. Çünkü WBC kemerini elinde bulunduran Deontay Wilder, kariyerinde çıktığı 40 maçı da kazanan acımasız bir isimdi.

30 yaşındaki, İrlanda asıllı Tyson Fury ile 33 yaşındaki ABD’li Deontay Wilder, 2 Aralık Pazar günü, ABD’nin Los Angeles kentindeki Staples Center’da karşı karşıya geldi.

Tyson Fury  Organizsazyon İçin Gerekli Biri mi?

tyson-fury-beraberlikle-geri-dondu
Fury, 9. raunttan sonra, 12. rauntta da kendisini yerde buldu.

 

Tyson Fury Deoantay Wilder maçı nefesleri kesti. Maçın genelinde, Wilder üstündü. 12 raunt devam eden maçta, Tyson Fury iki kez yere düştü. Ancak, maçın hakemlerine göre karşılaşma berabere bitti! Furry gibi renkli bir ismin sistemde kalması amaçlanmış olabilir mi? Matematiksel hesaba göre, iki kez yerde kalan Fury’nin berabere kalması bile imkansızdı. Oysa bir hakem maçı Fury’nin kazandığına hükmetmişti.

Hakemler , 114-112 (Fury), 115-111 (Wilder) ve 113-113 puanlarını verdiği maç, berabere bitti.

Tyson Fury Maç Sonu Rakibinin Elini Öptü

Hırçın çocuk  Fury, maç sonunda, rakibinin elini öperek, kendisine verdiği şanstan dolayı, teşekkür etti. Bunu biraz da, “ bükemediğin eli öpeceksin.” şeklinde  okumak da mümkün tabi…

İlgili Makale  Anthony Joshua Büyük Rakipler İçin Prova Yaptı
tyson-fury-beraberlikle-geri-dondu
Fury maç sonu Wilder’in elini öptü.

 

Kariyerinde çıktığı 40 maçın, 39’u nakavt olmak üzere tamamını kazanan Wilder ise, “Ben bu maçı kesinlikle kazandım. Rakibim, iki kere yere düştü, üstün olan bendim.” şeklinde açıklamalar yaptı.

Tyson Fury ise, rakibi karşısında yerde kaldığı, 9 ve 12. rauntlar dışında üstün olduğunu iddia etti. Hekemlerin tarihi bir geri dönüşe izin vermediklerini söyledi.

Wilder ve Fury Joshua’ya Karşı Birleşti

Maçtan sonra, Deontay Wilder, rakibi için övgü dolu ifadeler kullandı.

Wilder, “ Fury, iyi yürekli bir adam. Onunla tekrar maç yapmak isterim, hazırım demesi yeterli. Fury ile artık kavga etmeyeceğim, çok iyi bir arkadaş kazandım.  Joshua ile maça çıkarsam, çok daha fazlasını kazanırım ama Joshua’ya bu parayı kazandırmak istemiyorum. “ şeklinde konuştu ve rövanşın, Nisan ayında olabileceğini söyledi.

Showtime Spor Organizasyonları Başkanı Espinoza ise, nisan ayının erken olduğunu, Haziran ayının daha uygun olacağını ifade etti.

tyson-fury-beraberlikle-geri-dondu
Fury ve Deontay Wilder, Joshua’ya meydan okudu.

Bu arada yenilgisiz şampiyon Anthony Joshua, Wilder gibi Fury’nin de dilinde. Her zaman Joshua’nın gerçek bir şampiyon olmadığını söyleyen Fury, Wilder ile yaptığı maçın sonunda, “Biz buradayız, sen neredesin, Joshua, sürekli bizden kaçıyorsun.” diyerek, ona bir kez daha meydan okumuştu.

Fury Evsizlere 8 Milyon Sterlin Bağışladı

Lakabı, Çingene Kralı olan Tyson Fury, karavan hayatı yaşıyor.

tyson-fury-beraberlikle-geri-dondu

Evsiz ve yoksullara yaptığı yardımlarla bilinen Fury, Wilder maçından elde ettiği kazancı, evsizlere bağışlayarak, bir kez daha şaşırttı.

Evsiz insanlara ev, aç insanlara aş olacağım diyen Fury, tam 8 milyon Sterlin tutarında bağışta bulunarak, sert görünen fakat merhametli bir adam olduğunu kanıtlamış oldu.

Tyson Fury,” Boksa geri dönmemin sebebi para değil. Paraya ihtiyacım yok. Kendimi ispatlamak ve çocuklarımın övüneceği bir babaları olduğunu göstermek istedim.” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir