Usain Bolt’un Büyük Futbol Merakı

Usain Bolt’un büyük futbol merakı, oldukça ciddi boyutta. Rekortmen atlet Borussia Dortmund ile antrenmana çıkınca ünlü atletin bu takımda futbol oynayacağı konuşulmaya başlanmıştı. Borussia Dortmund teknik direktörü Peter Stöger, efsane atlet Usain Bolt ile ilgili olarak neler söyledi?

Usain Bolt’un Büyük Futbol Merakı

Usain Bolt adı duyulmaya başlandığında 2008 yılıydı. Pekin Olimpiyatlarında üç altın madalya kazanan Jamaika’lı atlet, 100 metreyi 9,69’la bitirmişti. Sonrasında Berlin’de düzenlenen 12. Dünya Atletizm Şampiyonası’da 100 metreyi 9,58’le koşarak Dünya rekoru kırmayı başardı.O tarihten sonra hızlı demek için  Usain Bolt gibi tabiri kullanılır oldu.

Rekortmen atlet 1986 Jamaika doğumlu, yani 32 yaşında. Atlet yeteneklerini futbolda kullanmaya istekli mi? Yoksa bu bir PR çalışması mı? Bunu bilmek zor ama Usain Bolt, Borussia Dortmund ile antrenmana çıktı ve bazıları ciddi ciddi Bolt’un futbola başlayabileceğini düşündüler. Hatta Dortmund teknik direktörüne bu soruyu sordular.

Usain Bolt İçin Teknik Direktör Ne Dedi?

 Borussia Dortmund Teknik Direktörü Peter Stöger, önceki gün takımıyla antrenmana çıkan atletizm efsanesi için net konuştu: “Futbol yetenekleri var ama üst sınıf takımlarda oynaması imkansız. Onun gibi bir insanla tanışmak benim için bir gururdu.” diyerek kapıları açılmadan kapattı.

İlgili Makale  Şenol Güneş Zehir Zemberek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.