Wilder – Ortiz Maçı Nefesleri Kesti

wilder-ortiz-maci-nefesleri-kesti

Wilder Ortiz maçı nefesleri kesti, maçı 7. Rauntta attığı sağ direkle kazanan Wilder, unvanını 10. kez korumuş oldu. Wilder Ortiz maçının 7. raundunda ve sadece birkaç saniye ortaya çıktı. Bu her şeyi değiştirdi.

Deontay Wilder – Luis Ortiz Maçı 7. Rauntta Bitti

ABD’li Wilder ve Küba’lı Ortiz, ilk maçın ardından uzun süre konuşulan rövanş maçına çıktılar. Hatırlanacağı gibi, ilk maçı, Wilder 10. rauntta nakavtla kazanmıştı. 42 maçın 41’ını kazanan ve 1’inde hakemlerin tartışmalı kararıyla Fury ile berabere kalan yenilgisiz Wilder, rövanş maçında oldukça tutuktu. Kariyerinde tek yenilgisini bir önceki maçta Wilder’dan alan King Kong maçın kontrolünü elinde tutmayı başardı.

İlgili Makale  Deontay Wilder Çok Zorlandığı Ortiz Maçını Kazandı

ABD’nin Las Vegas kentinde bulunan MGM Grand Garden Arena’daki karşılaşmada rauntlar ilerledikçe, maç Ortiz’e dönüyordu.

Bununla beraber, Ortiz 7. raundun bitmesine sadece 6 saniye kala, bir anlık dalgınlığının bedelini ağır ödedi. Bronz Bombacı, o meşhur sağ direğiyle Ortiz’i yıktı. Küba’lı ağır sıklet yere düştüğünde, herkes maçın bittiğini anlamıştı. Ve beklenen oldu,  Deontay Wilder Luis Ortiz maçı 7. rauntta bitti, Kübalı kariyerindeki 2. yenilgisini de aynı isimden alıyordu.

wilder-ortiz-maci-nefesleri-kesti
7. raundun bitimine sadece 6 saniye kalmıştı. Ortiz, önde götürdüğü maçı, rakibinin sağ direğiyle kaybediyordu.

Deontay Wilder Muhammed Ali’yi Yakaladı

Wilder Muhammed Ali’yi yakaladı, Wilder tıpkı unutulmaz ağır sıklet gibi kemerini 10. kez korumayı başardı.

WBC ( Dünya Boks Konseyi) şampiyonu olan 34 yaşındaki Deontay Wilder, Ortiz’i ikinci defa yenerek, unvanını korumaya devam etti. Bu toplamda, Wilder’in kemerini koruduğu 10. maçıydı. Bu anlamda Bronz Bombacı, efsane Muhammed Ali’yi yakalamış oldu. Buna karşın, unvanını 9 defa koruyabilen, Lennox Lewis, Mike Tyson, Joe Frazier gibi önemli isimleri geride bıraktı.

 

Tarihte unvanını en fazla koruyan boksör, 25 maçta bileği bükülmeyen, Joe Luis.

20 maçta unvanını korumayı başaran ABD’li Larry Holmes ikinci sırada yer alıyor.

18 maçta unvanını koruyan Ukraynalı Wladimir Klitschko, üçüncü sırada bulunuyor.

Deontay Wilder, 10 kez unvanını korumayarak, adını şimdiden bu efsaneler arasına yazdırmayı başardı.

 

Deontay Wilder Tyson Fury Rövanşı Ne Zaman?

 

Deontay Wilder Tyson Fury rövanşı ne zaman yapılacak, sorusu boksa az çok ilgi duyan herkesin cevap aradığı bir soruydu. Gecenin kazananı olan Wilder bu konuya net bir yanıt verdi.

34 yaşındaki Wilder, kariyerinde çıktığı 43 maçın 42’sini (41 nakavt) kazandı. Tyson Fury ile yaptığı maç ise berabere sonuçlanmıştı. Ortiz maçının ardından konuşan Wilder,  Tyson Fury ile yapacağı rövanş maçının tarihini de açıkladı. Buna göre, iki yenilgisiz ağır sıklet; Wilder ve Fury Şubat ayı içinde kozlarını paylaşacaklar.

Deontay Wilder Luis Ortiz maçı nefesleri kesti, kazanan Wilder oldu. Wilder, şimdiden kemer birleştirmenin hesaplarını yapmaya başladı. Bilindiği gibi diğer kemerleri, Anthony Joshua’yı yenen Andy Ruiz, elinde bulunduruyor.

Tabi şimdilik. Zira bu iki boksör de yakın bir zaman sonra rövanş maçına çıkacaklar. Joshua kemerlerini geri alabilir. O zaman da Deontay Wilder- Anthony Joshua maçı her ikisi için de zorunluluk olur.

Ağır sıkletin tartışılmaz isminin kim olduğunu görmemiz için önce Andy Ruiz Anthony Joshua ardından Wilder- Fury rövanşlarını beklememiz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.