Fatih Terim Etkisi Aranıyor!

Galatasaray 3 haftada ikinci yenilgisini alırken, önce Sivas, ardından Kasımpaşa deplasmanlarında yenilen sarı kırmızılı takımda, Fatih Terim etkisi aranıyor!

Sezona Igor Tudor’la başlayan Galatasaray’da kötü sonuçların ardından Hırvat teknik adamla yollar ayrılarak yerine Fatih Terim getirilmişti. Devre arasını takımla beraber geçiren Terim, beklenen etkiyi yaratabilmiş değil! Taraflı tarafsız herkesin beklediği Fatih Terim etkisi tam manasıyla ortaya çıkmadı.

Sakin Babacan Tavrı Dikkat Çekiyor

Galatasaray’ın başına dördüncü defa geldiğinde Terim’in çok değiştiğine, daha sakin, daha pozitif, ve babacan bir ruh haline büründüğünü görerek mutluluk duyduk.

Terim, motivasyon için muhabirlerle, futbol yazarlarıyla haftalık polemikler yaşar ve güçlü olarak çıkardı.Şimdi ise kimseye yönelik bir eleştiride bulunmaması her şeye karşın olumlu bir tavır. Galatasaray, aleyhine üst üste iki maçta yanlış penaltı kararlarına bile tepki göstermemesini önemsiyoruz.

Agresiflik ve Teknik Direktörlük Meziyetleri

Fatih Terim’in bu yeni ruh hali her ne kadar olumlu olsa da bir soruyu akıllara getirmiyor da değil!

Terimin agresif, hırçın tavrı ile teknik direktör meziyetleri arasında bir bağlantı var mı?

Agresif yapısından uzaklaşması, aynı zamanda teknik direktör meziyetlerinde bir kayıp yaşadığı manasına gelir mi?

Herkes Donk’un yükselen formundan bahsedip duruyor, öte yandan esas performans beklenen Belhanda, Gomis, Serdar, Maicon, Yasin, Feghouli gibi oyuncuların performansında anlamlı bir yükseliş olmadı, olamadı…

Bununla beraber Terim’in en önemli vasıflarından biri olarak gösterilen disiplin, takımda pek ortaya çıkmışa benzemiyor. Belhanda, sorunlu tavrını sürdürerek nispeten iyi oynadığı Antalyaspor maçının uzatma dakikalarında kırmızı kart görerek belki de Galatasaray’ın Kasımpaşa maçında 3 puan kaybetmesinde önemli aktörlerden biri oldu.

Belhanda, Feghouli bu durumdayken, adı gidecekler listesinde olan, Linnes ve Donk’un oyunlarıyla öne çıkmasını herkes çok iyi değerlendirmeli! Çok iyi oynayan Donk’u görev bölgesi orta sahadan savunmaya çeken Terim’in bu davranışını da iyi değerlendirmek gerekir.Hani bilmem kaç gün sonra tekrar kadroya alınan Hakan, stoper oynayacaktı, bu maçtan daha iyi fırsat olur mu? Stoper sakatlanmış, Hakan yedekler arasında,ve oynaması gereken süre sadece 45 dakika.

İlgili Makale  Türk Telekom Arena Stadı'nda Galatasaray Klasiği

İçeride Üç Puan Dışarıda Puan Yok…

Tudor zamanında iç saha avantajını harika kullanan Galatasaray, deplasmanlarda ise, varlık gösteremiyordu. Terim geldikten sonra ise özellikle deplasmanda zayıf ve kırılgan oyun değişmedi.

Deplasmanda Sivas’a yenilen Galatasaray, geçen hafta evinde Antlayaspor’u yendi ve bu hafta deplasmanda Kasımpaşa’ya yenildi. Bu performans bize Igor Tudor’dan tanıdık geliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir