Ufak Tefek Cinayetler Her Yerde İşleniyor!

Ufak Tefek Cinayetler Her Yerde İşleniyor!

14 Mart 2018 0 Yazar: admin

Ufak Tefek Cinayetler adlı dizi farklı tarzıyla televizyon izleyicisini kendisine bağlamış durumda. Liseye dayanan ilişkileri köklü bir arkadaşlık gibi görünse de esasında hiç öyle değil. Onları bir araya getiren geçmişteki ortak sırları ve güç mücadelesi. “Sarmaşık” adındaki popüler bir yerde yaşayan kahramanlarımız burada çevrelerine ama özellikle de birbirlerine güç gösterisinde bulunarak tatmin olmaya çalışmaktalar. Lisede beraber olan dört kadın, aralarında çoğu zaman üstü kapalı savaş verirken kadın doğasına ilişkin önemli şeyler söylerler: “Kadın kadının kurdudur”

Bir başka ifadeyle Ufak Tefek Cinayetler her yerde işleniyor

Dizide; Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Bade İşçil ve Tülin Özen tarafından canlandırılan dört lise arkadaşına Mert Fırat, Selim Bayraktar, Yıldıray Şahinler ve Ferit Aktuğ  eşlik ediyor.

Bu dizide yer alan ve rollerini başarıyla canlandıran oyunculara bir bakalım isterseniz…

Oya Toksöz; Gökçe Bahadır’ın canladırdığı karakter. Diğer kızlar gibi 38 yaşında adalet duygusu yüksek, soyadıyla müsamma, toksözlü, dobra…hikayenin birinci kişisi.Doğruluk, dürüstlük, adalet derken herkesin gözünde kötü kişi olup çıkmasın..!

Merve Aksak; Aslıhan Gürbüz tarafından canlandırılan dizinin en kötü karakteri. Sarmaşık, adındaki zengin muhiti ondan soruluyor. Herkesin arkasından iş çevirmekte mahir, o esasen yönetmeye meraklı. Kontrolü elinde tutmak istiyor. Bu derece kontrol meraklısı, narsist bir kadın, ya kocasını Oya’ya kaptırırsa!?

Bade İşçil’in oynadığı Pelin Tarhan; Aptal sarışın, sevgi kelebeği ama tam anlamıyla yere bakan yürek yakan. İlerleyen bölümlerde onun büyümesine tanıklık ediyoruz. Merve’nin her söylediğini doğru kabul edermiş gibi görünmekten uzaklaşıyor, aptal sarışın, sevgi kelebeği Pelin, diğer kızlar gibi sertleşmeye başlıyor…

Tülin Özen’in canlandırdığı Arzu Kara, diğer üç kadına göre daha saf, kendi halinde bir karakter. Eşinin kendisini genç bir kadınla aldatması  Arzu’yu dönüştürmeye başlıyor. Dizide hem Pelin hem de Arzu, değişimleriyle şaşırtıyor. Özellikle Arzu, iş hayatına girip para kazanmaya başladığında belli kuralların farkına varıyor…

İlgili Makale  Ünlü Sanatçıların Gençlik Fotoğrafları